Talaria Ladies SPA to nowe miejsce na hotelarskiej mapie Polski. Ma trzy zalety: jest piękne, spokojne i przeznaczone przede wszystkim dla kobiet!

DSC07152

Nazwa Talaria powstała z połączenia nazwiska właścicieli – Talarek – z nazwą sandałów ze skrzydłami, zwanych talaris, należących do mitologicznego boga Hermesa. Skrzydła to przewodni motyw hotelu – widnieją w logo SPA, są widoczne na koszulkach obsługi i w mottu tego miejsca, które brzmi: „Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć” Coco Chanel.

Celem hotelu jest doprowadzenie do harmonii i spokoju wewnętrznego pań, które na co dzień nie mają czasu na odpoczynek, ale również w zgodzie z cytatem, ich zainspirowanie do działania i zmian na lepsze. Służyć mają temu zabiegi SPA, ale również zajęcia ruchowe, warsztaty, np. kulinarne czy zdrowotne, a także pokazy i degustacje.

DSC07022

Talaria Ladies SPA mieści się w zabytkowym budynku, którego fundamenty pochodzą z XVI wieku. Dworek, który zachował się do dziś, powstał na ruinach dawnego dworu obronnego Chomentowskich. Pozostałości tamtej budowli można oglądać w najstarszej części pałacu, gdzie mieści się obecnie szatnia SPA.

Folwark działał bez problemów przez ponad 650 lat, gdy jego właścicielami była rodzina Trojanowskich, a następnie Mędrzyckich i Ordęgów. Ostatni panujący doprowadzili do rozkwitu Trojanowa, dzięki wybudowaniu obecnego dworu, a także założeniu pierwszej lokalnej szkoły.

Niestety, rodzina Ordęgów, splamiła swoje dobre imię, gdy w 1918 roku młody dziedzic – Stanisław Ordęga (założyciel szkoły, został wydziedziczony za mezalians) – zabił w pałacu swoją matkę i siebie. Istnieje również legenda, która mówi, że założyciel dworku, Alfons Ordęga, miał swojego diabła, który przybierał postać królika. Jadał z nim w swoim ulubionym miejscu w parku, a  w tym czasie w pałacu działy się przerażające rzeczy, np. skrzynie lub okna otwierały się same…

Ostatnio zaktualizowane2

Po II wojnie światowej budynek upaństwowiono. Na początku znajdowały się tam biura PGR, a następnie, m.in. Urząd Gminy czy biblioteka. Pałac niszczał przez wiele ostatnich lat, ponieważ nie było pieniędzy na jego renowację aż doczekał się nowych właścicieli w 2004 r.

Majątek służył początkowo celom prywatnym, ale z czasem pojawił się pomysł na hotel. Talaria Ladies SPA działa od grudnia 2014 roku, ale oficjalne otwarcie miało miejsce 14 maja 2015 roku. Na kompleks hotelowy składają się, m.in. pałac z 18 pokojami, dwie restauracje, wellness i spa z basenem, oranżeria z salą konferencyjną na 250 osób, pawilon parkowy z salą kominkową i 16 pokojami oraz mini zoo. Ciekawostką jest, że po hotelowym terenie czasem biegają dwa młode strusie 😉

DSC07237

Każdy pokój w hotelu jest inny, bo przeznaczony dla różnych kobiet. Panie mogą więc wybrać, np. motyw dziennikarski, filmowy, lotniczy czy pokój noblistek. Osobiście, brałam udział w kilku zabiegach i polecam gorąco masaż solą z olejkiem kokosowym, który działa rozgrzewająco i peelingująco, a także okładanie czekoladą, bo jest to spełnienie marzeń każdego łasucha.

DSC07188

Dla kobiet pragnących mocniejszych wrażeń, przygotowano degustację nalewek. Twórcą smakowego alkoholu jest właściciel Talarii, który z chęcią opowie o sporządzonych przez siebie trunkach, a przy okazji zintegruje towarzystwo 😉 Do nalewek podawane są przekąski, w tym przepyszne mięsa domowej roboty i warzywa prosto z ogrodu hotelu.

DSC07035

Na gości czekają również łódki i kajaki, którymi można pływać po trzech stawach należących do Talarii. Mamy, które pragną odpocząć mogą wpaść do SPA na jeden dzień, tzw. Day SPA, który kosztuje 250 zł. W tym czasie tatę z dziećmi można wysłać do Farmy Iluzji, która znajduje się 10 km od hotelu.

Niezmotoryzowane panie lub te, które chcą odpocząć od auta, mogą skorzystać z gościnnego transferu do hotelu, np. z lotniska w Warszawie czy dworca PKP w stolicy lub Lublinie.

Wybierasz się do Talarii Ladies SPA? A może już tam byłaś? Jeżeli masz jakieś pytania, pisz śmiało! 

Więcej informacji: http://www.talaria.pl/

Poznaj inne Gościnne Zabytki:

Pałac Wojanów
Restauracja Carska i apartamenty

SPADSC07089DSC07072DSC07108DSC07032DSC07037DSC07220DSC07245SPA1DSC07267DSC07258DSC07264DSC07272