Współpraca

Współpraca z Podróżami od kuchni

Od 7 lat prowadzę blog Podróże od kuchni o turystyce kulinarnej i podróżach. Opisałam do tej pory 24 państwa, którym poświęciłam 207 wpisów. Moje artykuły zostały skomentowane prawie 2500 razy. Cieszę się tak samo na każdego unikalnego użytkownika bloga, a było ich w tym czasie ponad pół miliona! Przyszedł czas na odświeżenie szablonu bloga i logo, a więc również na nowe współprace!

Z kim współpracowałam do tej pory? – Podróże od kuchni

Przez te kilka lat udało mi się zawiązać współpracę z wieloma wielkimi i małymi firmami, organizacjami turystycznymi z Polski i zagranicy, a także różnego rodzaju stowarzyszeniami, klubami podróżników czy mediami. Oto kilka przykładów:

Jakie współprace podejmuję? – Podróże od kuchni

Mam jedną najważniejszą zasadę – nigdy nie promuję niczego, co mi się nie podobało. Na blogu nie znajdziecie negatywnych recenzji. To co opisuję musiało mnie zachwycić lub zainspirować. Nie promuję również miejsc, których nie widziałam na oczy, ani rzeczy, których nie przetestowałam.

Staram się zawsze wybierać projekty związane z tematyką bloga. Zwykle jest to promocja miast, regionów lub miejsc, np. hoteli, restauracji czy winiarni, w Polsce i poza jej granicami.

Przykłady:

Moją niszą tematyczną są hotele historyczne. Uwielbiam je i bardzo rzetelnie opisuję na blogu historie budynków, a czasami również dzieje byłych i obecnych właścicieli.

Przykłady:

Nie zawsze współprace opierają się na pisaniu na blogu. Od kilku lat występuję również publicznie w mediach lub przed publicznością w trakcie równych eventów. Opowiadam o krajach, kuchniach świata, hotelach historycznych czy po prostu o podróżach organizowanych na własną rękę.

Od 2 lat współpracuję z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i miejskimi ośrodkami kultury.

Mówiłam o Gościnnych Zabytkach na targach turystycznych w Warszawie – TT Warsaw.

Moje pierwsze wystąpienie miało miejsc w 2014 roku w Poznaniu przed cudowną widownią Klubu Szalonego Podróżnika i był to pokaz zdjęć z Mołdawii (III Spotkanie Podróżnicze Klubu Szalonego Podróżnika w Poznaniu: Przeczytaj zapowiedź!)

Jestem otwarta na wszelkie rodzaje współpracy. Nieważne czy firma jest wielkim gigantem czy małym przedsiębiorstwem, ważne jaki ma pomysł.

Zdecydowanie wolę pracować za pieniądze. Jeżeli barter będzie spełniał moje wymagania wynagrodzenia, możemy zrobić wyjątek od tej reguły.

Przyjmuję, tzw. „dary losu” i chętnie otworzę je na InstaStory. Możemy również porozmawiać o promocji w mediach społecznościowych – na Instagramie lub Facebooku.

Artykuły sponsorowane są możliwe, ale tylko wtedy, gdy sama je napiszę. Nie publikuję na blogu gotowych treści od firm. 

Możemy omówić wszelkie tradycyjne formy współpracy, np. banery reklamowe czy linki afiliacyjne. Warunki są dwa, muszą wizualnie pasować do bloga i być związane z jego tematyką.

Chętnie chodzę na wszelkiego rodzaju eventy podróżnicze czy kulinarne! 🙂

Co twoja firma zyska we współpracy ze mną? – Podróże od kuchni

Tworzę unikatowe treści. Piszę o miejscach, w których byłam i które skradły moje serce. Prowadzenie bloga to moja pasja, a czytelnicy to czują i wiedzą, że mogą liczyć na ciekawe, oryginalne teksty.

Tworzę swoje treści na podstawie wielu źródeł, weryfikuję dane, a gdy nie jestem pewna jakiejś informacji, pytam. Dzięki takiemu podejściu moje artykuły są wiarygodne i korzysta z nich wiele osób.

Dbam o szczegóły, język wypowiedzi i ortografię. Nie wyobrażam sobie, żeby tekst, który firmuję swoim nazwiskiem zawierał błędy. Oczywiście, gdy piszę bardzo długie teksty może wkraść się do nich błąd, ale gdy go tylko zauważę natychmiast poprawiam.

Do tekstów oferuję własne zdjęcia. Czasami umawiam się na użycie zdjęć obiektów z podpisem autora, np. w przypadku, gdy są to ujęcia z drona.

Do promocji treści używam bloga i mediów społecznościowych. Na Instagramie i Facebooku  obserwuje mnie łącznie ponad 4000 osób, a blog odwiedza średnio 7000 UU/miesiąc.

Promocja nie odbywa się jedynie w sieci. W trakcie wystąpień publicznych opowiadam często o konkretnych miastach, regionach czy miejscach. Każdej prezentacji słucha kilkadziesiąt osób.

Jak można się ze mną skontaktować? – Podróże od kuchni

Podoba ci się to co robię i masz pomysł na współpracę? Świetnie!

Najlepiej napisz do mnie na e-mail: [email protected] / [email protected] lub skontaktuj się z Podróżami od kuchni na Instagramie lub Facebooku – zakładka Kontakt https://podrozeodkuchni.pl/kontakt/

Do zobaczenia na żywo lub w sieci!