Muszę przyznać, że tym razem było mi wyjątkowo ciężko wybrać zwycięzców… W związku z tym nagrody powędrują do trzech, a nie dwóch osób! Dziękuję za wszystkie zgłoszenia!

DSC06780

Odpowiedzi na pytania:

  • Jak nazywa się mieszanka żubra i krowy? – Żubroń. Możecie go zobaczyć na żywo tu: Rezerwat Pokazowy Żubrów
  • Czy Białowieża to miasto? – Nie, to wieś w powiecie hajnowskim. 
  • Co to są salonki? – Wagony salonowe o bardzo wysokim standardzie. Zachęcam do odwiedzenia unikatowego hotelu z cyklu Gościnnych Zabytków, gdzie możecie przenocować w takich właśnie wagonach. 
  • Jak po polsku mówimy na ruską banię? – Sauna lub łaźnia.
  • Co jest jedynym polskim obiektem przyrodniczym, wpisanym przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa? – Białowieski Park Narodowy w 1979 r. 
  • Czy jedzenie mięsa z żubra jest legalne? – Tak, ale tylko z tych osobników, które zostały odstrzelone na podstawie oficjalnych pozwoleń. Dotyczy to sztuk upolowanych w celu regulacji stada, aby zapewnić żubrom warunki do dobrego rozwoju. Żubr jako gatunek jest w Polsce pod ochroną.

Zwycięzcy to:

  1. Robert Cynkier
  2. Magdalena Kuźnik
  3. Anna Majewska

Gratuluję!!!

Nagrody:

Pięknie ilustrowane albumy o Białowieży – Kraina Żubra. Pozostałe osoby mogą zamówić album w cenie 27 zł (z kosztami wysyłki) w wydawnictwie „globalna wioska”, drogą mailową pod adresem:[email protected] lub telefonicznie pod nr  608 499 901.

Osoby wyróżnione proszę o przesłanie danych osobowych do wysyłki! 

Dziękuję za wszystkie zgłoszenia! Zachęcam do udziału w następnych konkursach 🙂