TANDOOR PALACE ZOSTAŁO ZAMKNIĘTE!

Pierwsze wrażenie tym razem może być mylące. Pomimo nowoczesnego wyglądu tego miejsca, na waszych talerzach pojawią się tradycyjne dania. Już po pierwszym kęsie, zaczniecie rozumieć, że będzie to prawdziwa, indyjska uczta.

Tandoor Palace oferuje szeroki wachlarz dań klasycznych, ale idzie również z duchem czasu i oferuje dania współczesne. Ja wybrałam Chicken Shahi Korma, czyli kurczaka i ser w łagodnym sosie z orzechami i migdałami. Nie jestem znawcą kuchni indyjskiej, ale ta potrawa powaliła mnie na kolana. Bardzo smaczna, podana w mini podgrzewaczu, zasługuje na wyróżnienie. Szczególnie posmakuje osobom lubiącym słodkie dania. Domówiłam do niej maślane pieczywo (Butter Naan) i napój mleczny o smaku mango. Pycha!

Placki naan są wypiekane na miejscu w restauracji, w tandoorze, czyli glinianym piecu w kształcie igloo. Nazwa restauracji wzięła się właśnie od tego indyjskiego słowa. Oprócz placków, w piecu, wypiekane są również inne dania, np. różnego rodzaju mięsa z warzywami lub paneerem, czyli domowej roboty białym serem.

Wszystko podane jest na stół jednocześnie i dosyć szybko. Potem można się już cieszyć wybranymi daniami. Czas posiłku umila indyjska muzyka, niestety razi telewizor plazmowy w rogu sali, na którym wyświetlane są współczesne teledyski… Tandoor Palace ma jeszcze jedną cechę, którą nie wszyscy oceniają pozytywnie. Po wejściu do restauracji w powietrzu czuć mieszkankę przypraw. Osobiście, bardzo to lubię, ale rozumiem osoby, które narzekają na przesiąknięte zapachem ubrania.

Wymienione powyżej uwagi są naprawdę małymi minusikami w ogólnym odbiorze restauracji. Jest tylko jeden prawdziwy minus. Wizyta w Tandoor Palace kosztuje za dużo. Ceny za dania główne wahają się od 20 do 70 zł, ale trzeba do nich domówić dodatki, np. placki lub ryż, ewentualnie sałatkę. Jeżeli dodamy do tego napój, to rachunek może się nam nie spodobać. Podsumowując, polecam to miejsce dla uciechy podniebienia, ale na pewno, nie dla portfela.

Więcej informacji na stronie: TANDOOR PALACE ZOSTAŁO ZAMKNIĘTE!