Empire State of Mind tylko na Empire State Building? Niekoniecznie…

Wielu uważa, że będąc w Nowym Jorku punktem „must see” jest The Empire State Building, ale jeśli ktoś nie jest fanem długich kolejek i tłumów, a chce zobaczyć panoramę Nowego Jorku, to polecam wybrać się do The View.

Restauracja/Lounge zlokalizowana jest na ostatnim, 48. piętrze hotelu Marriott przy Times Square. Jak już sama nazwa wskazuje, najlepszym atutem tego miejsca jest widok i to niezależnie, w której części restauracji się usiądzie. Stoliki są umieszczone na platformie, która wykonuje obrót o 360 stopni w godzinę i jest to idealny czas na wypicie orzeźwiającego napoju, i rozkoszowanie się widokiem Nowego Jorku.

Najlepiej wybrać się tu we dwójkę, gdyż stoliki dla dwóch osób są usytuowane tuż przy oknach, co gwarantuje niezmącony widok na drapacze chmur. Przyjemność delektowania się panoramą, i nie tylko, kosztuje, jednak nie tak dużo jakby mogło się wydawać. Za sam wstęp jest pobierana opłata w wysokości 8$. Danie (złożone ze startera, dania głównego i deseru) kosztuje 79 $, ale ceny napojów zaczynają się od 7,5 $ (np. piwo 8 $). Obrotni turyści za 16 $ wypiją piwo i obejrzą panoramę Nowego Jorku bez pośpiechu i w luksusowych warunkach. Dla porównania wstęp na Empire State Building kosztuje min. 25 $ (wjazd na 86. piętro).

Dodatkową atrakcją The View są też windy hotelowe, które wyglądają jak kosmiczne kapsuły, a którymi wjedziecie do restauracji. Najlepszą porą na odwiedzenie tego miejsca jest moment tuż przed zachodem słońca, można wtedy zobaczyć panoramę Nowego Jorku za dnia i w nocy. Gdy wybierzecie tę porę, przygotujcie się na kolejkę, choć dużo krótszą niż do Empire State Building. Panorama Nowego Jorku w przystępnej cenie, bez kolejki i bez tłumów – checked!

Więcej informacji na stronach The Empire State Building i restauracji The View