Moja czekoladka – Zielona Góra

O Jezu, jak ja kocham czekoladę! A ta w Zielonej Górze przypadła mi szczególnie do gustu. Czekoladożercy, przedstawiam Wam obowiązkowe miejsce do odwiedzenia albo… zjedzenia 😉

DSC02137

Twojaczekoladka.pl to nie tylko czekoladziarnia, ale również sklep online (nazwa kawiarni jest jednocześnie domeną internetową). Trafiłam tu przypadkiem, gdy błąkałam się nieco zmarznięta po Zielonej Górze. Przyciągnęła mnie czekoladowa fontanna, która znajdowała się w witrynie lokalu.

Większość czekoladziarni nawiązuje wystrojem do czekolady i używa ciemnobrązowych barw. Wnętrze Twojej Czekoladki jest nietypowe, bo jasne. Ściany obite są drewnem, a we wnętrzu dominuje kolor pomarańczowy i biały. Rozsiadłam się wygodnie na kanapie, a potem nastąpiła katastrofa…Mianowicie kelnerka przyszła z czekoladowym menu…

DSC02138DSC02134

Nie mogłam się na nic zdecydować, bo chciałam zamówić wszystkie pozycje! :) W końcu wybrałam czekoladowe ciasto zamykane w słoiku, kieliszek czekoladowego likieru (wyborny!) i filiżankę czekolady mlecznej, bez dodatków. Muszę przyznać, że odpłynęłam do czekoladowego raju, a potem miałam takie wyrzuty sumienia, że poszłam na basen wszystko spalić.

DSC02135

To nawet dobrze, że mieszkam w innej części Polski, bo chyba odwiedzałabym to miejsce codziennie.

Więcej informacji na stronie: http://twojaczekoladka.pl/

 • a dupa rośnie

  zgadzam się z Tobą w 100% !!! Twoja Czekoladka jest mega pysznym miejscem z odlotowymi czekoladowymi przysmakami! Mam szczęście, że również mieszkam w Zielonej Górze, bo mogę raz na jakiś czas wpadać na coś słodkiego!!

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   :) Jak już pisałam powyżej, zazdroszczę i jednocześnie się cieszę, że jestem tak daleko, bo z pewnością urosłaby mi dupa 😉

 • http://www.ruszwpodroz.pl RuszwPodróż.pl

  Wygląda smacznie. Choć ja chyba jeszcze nie trafiłam na czekoladziarnię idealną 😉

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   Ciężko z tym, dobra czekolada zdarza się wbrew pozorom rzadko, ale szukajcie, a znajdziecie! :)

 • http://www.lkedzierski.com/ łukasz kędzierski

  no ja też lubię czekoladę, lecz musi być słodka, nie lubię gorzkich… Zielona Góra nie jest mi po drodze, lecz przy okazji zawitam w tym miejscu.

 • http://www.jettingaround.com/ Pola

  Ladnie sie wszystko prezentuje, a wystroj faktycznie nietuzinkowy. Az mi sie chce czekolady…

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   :) To prawda, mi też!

 • http://tandmpodrozniczo.blogspot.com/ T&M podróżniczo

  No ja właśnie w tym tygodniu wróciłem z Brukseli. Coś niesamowitego – jakie ilości sklepów a nawet butików z czekoladą. Tej z Zielonej Góry nie próbowałem :) Jednak belgijska czekolada jest też pyszna. Pozdrawiam :)

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   :) Ta tutaj również jest belgijska. Pozdrawiam!

 • zależna

  o! A ja w Zielonej Górze rodzinę mam i lada moment tam będę. Odwiedzę. Likier czekoladowy is always a good idea

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   😀 też tam myślę i proszę o podzielenie się wrażeniami po powrocie koniecznie! :)