Gdybym miała wymienić trzy najpraktyczniejsze wynalazki ludzkości, to wybrałabym: soczewki kontaktowe, Internet i…samolot.

Choć latanie samolotem jest znane ludziom od lat, a najstarsza linia lotnicza będzie niedługo obchodziła okrągłą, setną rocznicę istnienia, wielu z nas w dalszym ciągu nie korzysta z tego środka lokomocji. Dlaczego? Jedni się boją, będąc pod wpływem opowieści o spadających maszynach, inni rozważają transport między miastami i z góry odrzucają tę opcję, tłumacząc to wysoką ceną. Jednak warto przekonać się do tego środka lokomocji, chociażby z 5 poniżej wybranych powodów:

1. Samolot jest bezpieczniejszy od samochodu – w powietrzu odbywa się bardzo nasilony ruch samolotowy, mimo tego wszelkie statystyki pokazują, że latanie jest bezpieczniejsze niż poruszanie się po ziemi. W Polsce, tylko w 2013 roku zdarzyło się ponad 35000 wypadków samochodowych, w których zginęło prawie 3300 osób, za na świecie w katastrofach samolotów zginęło w tym czasie 221 osób.

2. Nie męczysz się za kółkiem – jazda samochodem, zwłaszcza w długiej trasie, jest bardzo męczącym zajęciem. Ciągłe skupienie i dbanie o to, by dojechać bezpiecznie, powoduje, że trzeba często stawać na stacji, by odpocząć. Do tego dochodzą korki, w których stanie, przyprawiło niejedną osobę o ból głowy.

IMG_1042

3. Lot samolotem trwa krótko podróż, która zajmie Ci samochodem kilka godzin, za pomocą samolotu potrwa nawet mniej niż godzinę!

4. Latanie samolotem jest tańsze od jazdy samochodem – często, zwłaszcza jeśli chodzi o podróż na południe Europy, koszt benzyny przewyższa cenę, jaką zapłacimy za bilety lotnicze. Poza tym w wyniku licznych promocji często udaje się podróżować do krajów naszego kontynentu za mniej niż 50 złotych. A dokąd można dojechać autem za tę sumę?

117_3077

5. Latanie jest przyjemne  choć zdaje sobie sprawę, że sporo osób boi się latać samolotem, to jednak myślę, że nawet one doceniają jego komfort. Miło jest usiąść i być obsługiwanym przez uśmiechniętą stewardessę, zjeść posiłek, napić się czegoś, a często również obejrzeć film czy posłuchać muzyki na pokładowym komputerze. Zapomniałabym dodać o moim ulubionym elemencie – widokach! Dzięki nim, każdy z nas może poczuć się jak w niebie 😉

DSC00718