Sveti Petar to miejsce czarujące. Zmęczeni tłokiem turyści mogą tu odpocząć pośród bujnej roślinności, obejrzeć zachód słońca, a na końcu, o ile będą chcieli, przypieczętować swoją miłość. Może na zawsze?

Półwysep Świętego Piotra to część Makarskiej Riwiery, bardzo popularnej pośród turystów. Jego nazwa pochodzi od Kościoła Św. Piotra – XIII-wiecznej budowli, którą nadal można podziwiać na szczycie półwyspu. Warto się tu wybrać po południu, by uniknąć skwaru i móc cieszyć się widokiem Makarskiej o zmierzchu.

Droga na półwysep z miasta wiedzie obok portu. Następnie najlepiej wspiąć się po schodach na szczyt i obejść cały cypel dookoła. Widoki z góry zadowolą każdego, szczególnie skarpa za kościołem, o którą rozbijają się fale, a także Makarska z najwyższym szczytem Chorwacji w tle.

Obowiązkowym punktem programu jest także wdrapanie się na podest posągu Świętego Piotra, który dumnie wznosi klucz w prawej ręce i patrzy nostalgicznie na miasto. Droga do niego jest widoczna z daleka, ponieważ barierki odgradzające turystów od przepaści uginają się pod ciężarem kłódek pozostawionych tam przez zakochanych.

Podest jest również jednym z lepszych punktów widokowych półwyspu, dlatego trzeba czasem odczekać swoje, by się tam dostać 🙂

Czytaj także:

Wzgórze Srd – Chorwacja

Dubrownik – Chorwacja