Skradin – Chorwacja

Bill Gates uznał to miejsce za swoją ulubioną turystyczną destynację. Nie przez przypadek. Kto raz zawita do Skradina, ten będzie chciał tam wrócić.

Na co dzień Skradin służy jako port, z którego odpływają statki do Narodowego Parku Krka. Tysiące turystów znają to miasto wyłącznie z parkingów, na których zostawiają swoje samochody. Stosunkowo niewiele osób zapuszcza się głębiej, ale Ci, którzy znajdą czas i ochotę na przechadzkę po całodniowej wyprawie na wodospady Krka, odzyskują nagle siły i eksplorują Skradin niestrudzenie do ostatku tchu.

Samo miasto jest bardzo małe (niecałe 4 tysiące mieszkańców), może dlatego zapamiętałam z niego przede wszystkim spokój. Jednym z jego atutów jest położenie na wzgórzu, z którego szczytu można oglądać malowniczy krajobraz. Wybierzcie się tam przed zachodem słońca, a gwarantuję wam niezapomniane wrażenia!

W dzień możecie obejrzeć 20-metrową dzwonnicę, cerkwię św. Spyridona czy kościół świętej Petki. Jednak Skradin nadaje się bardziej do odpoczywania. Lepiej usiądźcie w ogródku jakiejś restauracji, zamówcie kawę lub wino i delektujcie się pięknem tego miasta.

Uwaga! Skradin otoczony jest bardzo czystymi wodami, w których można bezpiecznie pływać :)

Czytaj także:

Wodospady Krka

Dojazd samochodem do Chorwacji

Więcej zdjęć:  

Zapraszam do komentowania i na fanpage :)

 • http://www.jettingaround.com/ Pola

  Pare dni temu rozmawialam z kims, kto niedawno odwiedzil Chorwacje. Najczesciej pojawiajace sie miasta to Zagrzeb, Split i Dubrownik, a tu widze, ze warto odwiedzic rowniez Skradin. Piekne zdjecie z tymi lodkami, chetnie bym sie obudzila w hotelu z takim widokiem.

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   Byłam w Chorwacji już trzy razy, więc przestałam się skupiać na „głównych” atrakcjach. Skradin to jedno z moich odkryć. Piękne, spokojne miasteczko :)

 • http://boliviainmyeyes.wordpress.com/ Bolivia ‚In My Eyes’

  Biedny Bill Gates! Pewnie ucieszyl sie, ze znalazl sobie spokojne miejsce wypoczynku, a tu klops! Wszyscy sie o nim dowiedzieli;)

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   Haha, to prawda. Niestety, tak właśnie działa Internet, nie ma w nim prywatności 😉

 • http://www.amusedobserver.pl Amused Observer

  Nigdy nawet o tym miasteczku nie słyszałam… Nie byłam w Chorwacji, ale jak już pojadę to mam nadzieję, że tam trafię!

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   Miasteczko to jest położone bardzo blisko jednej z najpopularniejszych atrakcji w Chorwacji – wodospadów Krka, dlatego na pewno go nie ominiesz :)

 • Nina Nayeem

  Uwielbiam Chorwacje, przez 7 mc w 2013 mieszkalam I pracowalam w Zadarze.

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   :) Nic dziwnego, że uwielbiasz w takim razie! Jak się gdzieś pomieszka dłużej, to zawsze ma się sentyment do tego państwa. Ja mam taki sentyment do Rumunii i Bukaresztu :)

 • http://www.sadeckiwloczykij.blogspot.com/ Sądecki Włóczykij

  Takie piękne, takie ładne. Fajna ta Chorwacja, przynajmniej gdy się nie myśli o tej papce w którą już weszła jakiś czas temu :)

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   Na szczęście, nadal są tam miejsca spokojne, mniej turystyczne, takie jak Skradin.

 • http://www.sorryniewracam.pl Olga Sz

  Chorwacja to jeden z najpiękniejszych zakątków!

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   O tak, zgadzam się z Tobą w 100% :)