Listopad nie rozpieszcza nas dobrą pogodą, ale postaram się, żeby wasz nastrój się poprawił. Wyobraźcie sobie ciepłą, spływającą kaskadowo wodę, w której możecie spędzić cały dzień…za darmo. Lepiej?

Cascate del Mulino

Cascate del Mulino – opis

Cascate del Mulino to naturalne, ciepłe źródła, których temperatura wody osiąga 37,5°C. Wydobywające się z trawertynu (skała osadowa) źródła termalne tworzą piękny, kaskadowy wodospad. Skalne półki przypominają małe baseny lub wanny, więc nawet przy dużej ilości ludzi, możecie poczuć się jak w prywatnym SPA 😉

Cascate del Mulino

 

W Cascate del Mulino płynie woda siarkowa, która ma wiele właściwości leczniczych. Wpływa ona korzystnie, m.in. na skórę, pracę układu pokarmowego czy krążenie, a do tego pozwala się maksymalnie zrelaksować. Przebywanie tam to po prostu czysta przyjemność i słowo „czysta” nie jest tu użyte przypadkowo. Kiedyś to miejsce było brudne, a płynąca ze skał woda miała kolor brązowy. Obecnie termy są zadbane, a ciepłe źródła krystalicznie czyste. Tę metamorfozę można obejrzeć na zdjęciach przy wejściu na teren Cascate del Mulino.

A skoro jesteśmy przy wejściu, to informuję was, że wstęp na termy jest bezpłatny. Dodatkową dobrą wiadomością dla zmotoryzowanych jest darmowy parking! Na miejscu zapłacicie jedynie za jedzenie i picie z baru sąsiadującego z wodospadem i toaletę. Nic dziwnego, że jest to tak popularne miejsce. Na co dzień przyjeżdżają tu zarówno turyści jak i Włosi. Gdybym miała koło siebie taką atrakcję, to zapewne odwiedzałabym ją raz w tygodniu.

Cascate del Mulino

Cascate del Mulino znajduje się w Toskanii, niedaleko Saturnii. Najlepiej dojechać tu samochodem. Nie powinniście raczej mieć problemów z trafieniem na miejsce, ponieważ droga jest nieźle oznakowana. My jechaliśmy tam z Marty, miejscowości położonej na południu jeziora Bolsena.

Cascate del Mulino - widok z góry

Jak się przygotować na wizytę w Cascate del Mulino? Najlepiej wcześniej przebrać się w stroje kąpielowe i zabrać ze sobą ręczniki i klapki. My zostawiliśmy ubrania w samochodzie, obwinęliśmy się ręcznikami i tak dotarliśmy na miejsce. Parking znajduje się bardzo blisko wodospadu i zobaczycie, że bardzo dużo ludzi robi podobnie. Dla wrażliwych osób proponuję wziąć buty takie jakich używa się do kąpieli w Chorwacji, ponieważ dotarcie do półek skalnych może być nieprzyjemne, a nawet bolesne. Bardzo powoli stąpajcie po nierównościach, ponieważ jest tam bardzo ślisko! Musicie też pamiętać, że woda siarkowa ma zapach zgniłego jaja, więc tak samo będą pachnieć wasze stroje i ręczniki.

UWAGA! Nie zabierajcie ze sobą drogocennych rzeczy, ale przede wszystkim żadnej biżuterii, ponieważ siarka niszczy srebro!

Więcej informacji: http://www.cascate-del-mulino.info/

Czytaj także: 

TOP 5 atrakcji turystycznych w Rzymie

Podere Il Casale, czyli farma sera