Opera Paryska – Opéra Garnier

Być w Operze Paryskiej na koncercie – brzmi dumnie, a co jeżeli okaże się, że każdy może to zrobić i to niewielkim kosztem? Oto kilka sposobów na to, by dostać tanie bilety do najpiękniejszego budynku w Paryżu i skorzystać z jej wspaniałego programu!

DSC02733 - Kopia

Za pierwszym razem, gdy zobaczyłam gmach Opéry Garniera nie mogłam oderwać od niej wzroku. Moim zdaniem żaden inny budynek w stolicy Francji nie umywa się do tego wspaniałego dzieła architektonicznego. Pomimo zachwytu, nie przeznaczyłam czasu wolnego, by ją odwiedzić. A może po prostu uznałam, że kupienie biletów na przedstawienie lub koncert do opery bez wyprzedzenia jest niemożliwe?

Nie róbcie tego błędu! Ja też się poprawiłam i gdy drugi raz zawitałam do Paryża, udało mi się dostać na koncert utworów Beethovena i Schuberta. Za bilet zapłaciłam tyle, co za obiad w restauracji, czyli 10 EUR…Jak udała mi się ta sztuka?

DSC02784

Jest kilka sposobów na zwiedzanie Paryskiej Opery:

1) zwiedzanie samodzielne (10 EUR – bilet normalny, 6 EUR – bilet ulgowy, do 25. roku życia) – dostęp do przestrzeni publicznej budynku opery, bez gwarancji wejścia do audytorium z powodu, np. prób przed spektaklami

2) zwiedzanie z przewodnikiem (14,50 EUR – bilet normalny, 10 EUR – bilet ulgowy, do 26. roku życia) – trasa po operze trwająca około 90 minut, prowadzona w różnych językach, więc warto sprawdzić na stronie internetowej opery, która trasa nas interesuje! Ten rodzaj zwiedzania również nie gwarantuje wejścia do audytorium.

3) kupienie biletu na koncert, operę czy balet (ceny różnią się w zależności od rangi wydarzenia, od kilku do nawet kilkuset EUR) – ALE istnieje możliwość wykupienia, tzw. wejściówki (6thcategory seats), po którą należy zgłosić się na 1 godz. przed koncertem! To właśnie po nią zgłosiłam się do Opery i kilkanaście minut później siedziałam już na balkonie audytorium delektując się muzyką klasyczną!

DSC02735

Osobiście, polecam wam ostatni sposób, bo zyskujecie wtedy nie tylko ucztę dla oczu (przepiękne wnętrza), ale również uszu (występują tu najlepsi artyści na świecie)… i pewność, że zobaczycie audytorium! :)

UWAGA!!! Kupując bilety, zwróćcie uwagę, gdzie będzie wystawiana opera lub balet, ponieważ część spektaklów ma miejsce w The Opéra Bastille, nowoczesnym gmachu Paryskiej Opery.

Więcej szczegółów: http://www.operadeparis.fr/en

DSC02750DSC02739DSC02744DSC02738DSC02732DSC02733DSC02728

 • Monika

  Wnętrza wyglądają imponująco.

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   Prawda!

 • http://goingtoshangrila.blogspot.com/ Mona

  dokładnie wczoraj przysłuchiwałam się dyskusji o tym, że takie miejsca są bardzo drogie i wielu ludzi na nich nie stać – albo tak właśnie myślą. następnym razem, jak będę w Paryżu, koniecznie muszę się wybrać do Opery na koncert!

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   Problem polega na tym, że ludzie myślą, że to nie dla nich, za drogie bilety, za wysokie progi…, a opery na świecie coraz bardziej otwierają się na wszystkich ludzi, już nie tylko elity. To dobry trend!

 • Aleksandra z urlopnaetacie.pl

  Cudowne miejsce! Pomysł z wejściówkami zapisuję, bo zdecydowanie kiedyś wykorzystamy :) Posłuchałabym koncertu w takim cudownym wnętrzu, a gdyby udało się wejść na balet to już w ogóle miodzio!

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   To miejsce jest magiczne! Koncert już zaliczyłam, ale operą lub baletem również bym nie pogardziła :)

 • http://italiapozaszlakiem.blogspot.de/ Magda Ciach-Baklarz

  Bardzo fajne wskazówki, z chęcią skorzystam przy okazji. Jednak co opera to inne zwyczaje. W Kopenhadze najtańsze bilety oznaczają miejsca … stojące, a w La Scali jest tak ciasno, że nie ma szans na wygodne nałożenie nogi na nogę i jeszcze wchodzisz wejściem jak dla służby.

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   Co do La Scali, to jestem rozczarowana, nie wiedziałam, że tak to wygląda. To w sumie żenujące, że tak znana opera ma takie warunki….

 • Tomek Pierzchała

  Fanem opery nie jestem, ale poszedłbym choćby po to, żeby wnętrza pooglądać.:)

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   :) Każdy powód jest dobry, choć ja kocham też muzykę :)

 • http://www.antiqueapartments.p

  Dla prawdziwego konesera opery wskazówki mogą okazać się cenne. W końcu, czego się nie zrobi dla wyjazdu do Paryża.

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   Tak, to może być dobry powód :)

 • Kasia

  Byliśmy!!! Uwielbiam Cię za ten wpis!!! Dziękuje, było bajecznie!

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   Bardzo się cieszę! Widziałam zdjęcie zadowolonej małej i muszę przyznać, że aż łzy stanęły mi w oczach, gdy zobaczyłam tę szczerą radość :)

 • Marta

  Bardzo spodobał mi się ten wpis i również zapragnełam odwiedzić Opere Garnier. Mam jednak pytanie, z racji tego, że w podróżach jestem nowicjuszem, zastanawiam się czy to ja nie potrafię przejrzeć propozycji opery na sierpień czy po prostu w sierpniu mają wakacyjną przerwę? Jeśli to możliwe, proszę o odpowiedż. Pozdrawiam ciepło i życzę samych udanych i wyjątkowych wypraw!

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   Wygląda na to, że Opera ma przerwę w sieprniu. Pierwsze przedstawienie odbędzie się 5 września. Jeżeli mogę jeszcze jakoś pomóc, to pisz śmiało :) I bardzo dziękuję za życzenia :)

 • Pingback: Paryż poza szlakiem | Kasai – travel addicts()