Być w Operze Paryskiej na koncercie – brzmi dumnie, a co jeżeli okaże się, że każdy może to zrobić i to niewielkim kosztem? Oto kilka sposobów na to, by dostać tanie bilety do najpiękniejszego budynku w Paryżu i skorzystać z jej wspaniałego programu!

DSC02733 - Kopia

Za pierwszym razem, gdy zobaczyłam gmach Opéry Garniera nie mogłam oderwać od niej wzroku. Moim zdaniem żaden inny budynek w stolicy Francji nie umywa się do tego wspaniałego dzieła architektonicznego. Pomimo zachwytu, nie przeznaczyłam czasu wolnego, by ją odwiedzić. A może po prostu uznałam, że kupienie biletów na przedstawienie lub koncert do opery bez wyprzedzenia jest niemożliwe?

Nie róbcie tego błędu! Ja też się poprawiłam i gdy drugi raz zawitałam do Paryża, udało mi się dostać na koncert utworów Beethovena i Schuberta. Za bilet zapłaciłam tyle, co za obiad w restauracji, czyli 10 EUR…Jak udała mi się ta sztuka?

DSC02784

Jest kilka sposobów na zwiedzanie Paryskiej Opery:

1) zwiedzanie samodzielne (10 EUR – bilet normalny, 6 EUR – bilet ulgowy, do 25. roku życia) – dostęp do przestrzeni publicznej budynku opery, bez gwarancji wejścia do audytorium z powodu, np. prób przed spektaklami

2) zwiedzanie z przewodnikiem (14,50 EUR – bilet normalny, 10 EUR – bilet ulgowy, do 26. roku życia) – trasa po operze trwająca około 90 minut, prowadzona w różnych językach, więc warto sprawdzić na stronie internetowej opery, która trasa nas interesuje! Ten rodzaj zwiedzania również nie gwarantuje wejścia do audytorium.

3) kupienie biletu na koncert, operę czy balet (ceny różnią się w zależności od rangi wydarzenia, od kilku do nawet kilkuset EUR) – ALE istnieje możliwość wykupienia, tzw. wejściówki (6thcategory seats), po którą należy zgłosić się na 1 godz. przed koncertem! To właśnie po nią zgłosiłam się do Opery i kilkanaście minut później siedziałam już na balkonie audytorium delektując się muzyką klasyczną!

DSC02735

Osobiście, polecam wam ostatni sposób, bo zyskujecie wtedy nie tylko ucztę dla oczu (przepiękne wnętrza), ale również uszu (występują tu najlepsi artyści na świecie)… i pewność, że zobaczycie audytorium! 🙂

UWAGA!!! Kupując bilety, zwróćcie uwagę, gdzie będzie wystawiana opera lub balet, ponieważ część spektaklów ma miejsce w The Opéra Bastille, nowoczesnym gmachu Paryskiej Opery.

Więcej szczegółów: http://www.operadeparis.fr/en

DSC02750DSC02739DSC02744DSC02738DSC02732DSC02733DSC02728