Przed wami wyniki konkursu Malowane na szkle. Kto wygrał szkło z Krosna i wejściówki do Centrum Dziedzictwa Szkła?

Witraż śląski - Kościół św. Józefa w Zabrzu

Cieszę się niezmiernie, że potraktowaliście temat bardzo kreatywnie. Podobały mi się wasze interpretacje i uzasadnienia do wybranych zdjęć. Na początku jestem wam winna odpowiedzi na trzy zagadki konkursowe:

  1. Jaką nową stronę uruchomiło na początku kwietnia miasto Krosno? visitkrosno.pl
  2. Co oznacza skrót CDS? Centrum Dziedzictwa Szkła
  3. Ile stopni ma płomień, przy którym pracuje pracownik robiący prawdziwe dzieła sztuki? 700°C 

A teraz czas na wyniki!!!

Pierwsze miejsce konkursowe zdobywa Izabela Wardaszko!

Izabela Wardaszko - konkurs Podróże od kuchni

„Natura maluje na szkle!
Zdjęcie łączy w sobie pasję do podróży (pochodzi z Ogrodu Botanicznego w Paryżu), a jednocześnie wpisuje się w inspirację szkłem.
Przedstawia bardzo stare, skamieniałe drzewo, którego przekrój (bez ingerencji człowieka wyszlifowany na wysoki połysk) – sprawia wrażenie, jakby to właśnie natura i historia malowała na szkle.

Natura osiągnęła tu efekt niesamowity i niespodziewany, co przypomina, dlaczego tak często jest ona inspiracją dla tworzenia dzieł sztuki.

To niezwykłe zjawisko jest również w pewien sposób sentymentalne – szklane malowidło natury zostało tłem dla świeżo przyjętego pierścionka, na dłoni dopiero co zaręczonych autorów fotografii :)”

Gratuluję i bardzo proszę o zgłoszenie się do mnie w celu ustalenia nagrody i podania adresu do przesyłki. Pierwsze miejsce zdobywa szklaną formę (do wyboru: ręcznie malowane: anioł lub kot (wymiary ok. 30 cm) albo wazon zdobiony) od Centrum Dziedzictwa Szkła – Krosno + wejściówki dla dwóch osób do obiektu Centrum Dziedzictwa Szkła – Krosno + zestaw gadżetów od Urzędu Miasta Krosna!

Drugie miejsce konkursowe zdobywa Paulina Mierzwa!

Paulina Mierzwa - Wspomnienia malowane na szkle

„Wysyłam kolaż zdjęć z różnych miejsc, w których miałam okazję być. Nie są to żadne witraże ani obrazy na szkle. Jednak widząc hasło konkursowe stwierdziłam, że przecież taką formę przybierają wszystkie Nasze obecne wspomnienia- obrazków, które oglądamy przez szkło laptopów, smartfonów i tabletów. Czasem są tak piękne, że wyglądają jakby były obrazami. Obrazami malowanymi na szkle.”

Gratuluję i proszę o podanie adresu do wysyłki. Nagroda to: wejściówki dla dwóch osób do obiektu Centrum Dziedzictwa Szkła – Krosnozestaw gadżetów od Urzędu Miasta Krosna!

Trzecie miejsce konkursowe zdobywa Paulina Szczypkowska!

(Po)malowane na szkle - Paulina Szczypkowska

(Po)malowane na szkle

W nagrodę otrzymuje Pani zestaw gadżetów od Urzędu Miasta Krosna! Gratuluję i proszę o podanie adresu do wysyłki.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za zgłoszenia i życzę szczęścia w następnych konkursowych zmaganiach.

Pozdrawiam ciepło,

Marta