Poczuć podwodny świat – Dubaj

Miejsce tej atrakcji turystycznej zaskakuje. No bo kto buduje gigantyczne akwarium w centrum handlowym? Okazuje się, że musiał to być wizjoner, który przewidział, że galerie będą zmuszone do walki o klienta innymi sposobami niż oryginalnymi sklepami.

Akwarium w The Dubai Mall ma rozmiary 51m x 20m x 11m i stanowi jeden z największych na świecie tego typu zbiorników. Podwodny świat można oglądać z zewnątrz lub płacąc za bilet i wchodząc do środka. Różnica jest naprawdę duża. Choć wydaje się, że nie ma potrzeby płacenia za bilet, ponieważ wszystko widać z korytarza galerii, to ja zachęcam was jednak do tego wydatku!

Możecie wybrać spośród kilku biletów. Najtańsza opcja zapewnia wam dostęp do tunelu akwarium, a także ZOO, które znajduje się na drugim piętrze The Dubai Mall, zaś najdroższa zawiera niesamowitą atrakcję, czyli pływanie w klatce pośród rekinów, a także innych zwierząt morskich.

Już samo przejście podwodnego tunelu robi na turystach niesamowite wrażenie. Widziałam Amerykanów, którzy drżeli, gdy za szybą przepływały rekiny i dorosłych Niemców, którzy piszczeli jak dzieci, gdy weszli do środka akwarium.

Zbiornik, w którym pływa ponad 300 rekinów i płaszczek, przeszło 70 gatunków innych morskich zwierząt to jedno z miejsc, które musicie zobaczyć, będąc w Dubaju!

Uwaga! Jeżeli poruszacie się metrem, to musicie wysiąść na przystanku Burj Kalifa/Dubai Mall, a następnie czeka was bardzo długi spacer klimatyzowanym tunelem nadziemnym, który jest połączony bezpośrednio z centrum handlowym.

Więcej informacjihttp://www.thedubaiaquarium.com/

 • http://yallanatalia.com/ yallanatalia

  Będę w Dubaju za jakiś czas i choć wygląda to naprawdę świetnie, to niespecjalnie lubię takie miejsca, ze względu na to, że wrzuca się tam zwierzęta przechwycone z ich naturalnego środowiska. Oczywiście czasem takie akcje mają uzasadnienie, nie wiem, jak jest tutaj, sprawdzę :)

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   Jestem ciekawa czego się dowiesz :) Ja uwielbiam takie miejsca, podobnie jak ZOO, choć zdaję sobie sprawę, że z trzymaniem zwierząt w takich miejscach bywa różnie.

 • http://choosetravel.pl/ Łukasz Szoszkiewicz

  Wow, akwarium wygląda imponująco!

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   I jest, choć mój aparat pewnie tego nie oddaje do końca 😉

 • http://www.malaiduzywpodrozy.eu/ Hanna Szczypiór

  Bardzo lubię takie miejsca (chociaż zwykle nie są najlepsze dla zwierząt) i jak gdzieś są to staram się odwiedzać, ale z tego co widzę w Dubaju mają rozmach (nic nowego w sumie :P) i taka Barcelona się chowa (a nasza Gdynia tym bardziej 😉 )

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   :) W końcu to Dubaj, wszystko tam jest największe, nadroższe, najwyższe, itp.

 • http://www.kolemsietoczy.pl/ Karol Werner

  I kto to akwarium czyści?! Ja miałem lenia do mojego 20litrowego 😀

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   Dobre pytanie 😀 Zupełnie sobie tego nie wyobrażam, ale na pewno jest to czasochłonna robota.

 • http://www.lkedzierski.com/ łukasz kędzierski

  powiem tak, byliśmy jakiś czas temu w akwarium w Singapurze, które wywarło na nas piorunujące wrażenie, lecz to tutaj też wygląda niczego sobie, pomimo tego że jest duuuuużo mniejsze :) ale jak będziemy w Dubaju to na pewno odwiedzimy

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   Warto je zobaczyć, bo tunel podwodny jest fantastyczny i te rekiny przepływające tuż obok…

 • http://wafryce.pl/ Justyna Sniezek

  A ile czasu zajmuje zwiedzenie (?) takiego arwarium? Zastanwaiam się, czy móżna to zrobić podczas międzylądowania, bo to fajna sprawa 😉

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   Można to zrobić spokojnie. Zwiedzanie samego akwarium zajmuje około 15 minut. W cenie biletu jest również mini-zoo, na które warto poświęcić około 1h. Wszystko zależy też od tego jak bardzo lubisz takie miejsca, bo widziałam ludzi, którzy dosłownie przebiegali podwodny tunel, ja bym tam jednak została trochę dłużej na Twoim miejscu :)

 • http://www.myhomerules.pl My Home Rules

  Robi wrażenie! Byłam w oceanarium na Majorce, też był taki tunel. Niesamowite wrażenie.

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   Tak, rekin przepływający tuż na głową to coś niesamowitego :) Dodatkowo można w tym oceanarium pływać w klatkach z rekinami 😀

 • Pingback: Ramadan na przykładzie Dubaju - ZEA - Podróże od kuchniPodróże od Kuchni()