Miejsce tej atrakcji turystycznej zaskakuje. No bo kto buduje gigantyczne akwarium w centrum handlowym? Okazuje się, że musiał to być wizjoner, który przewidział, że galerie będą zmuszone do walki o klienta innymi sposobami niż oryginalnymi sklepami.

Akwarium w The Dubai Mall ma rozmiary 51m x 20m x 11m i stanowi jeden z największych na świecie tego typu zbiorników. Podwodny świat można oglądać z zewnątrz lub płacąc za bilet i wchodząc do środka. Różnica jest naprawdę duża. Choć wydaje się, że nie ma potrzeby płacenia za bilet, ponieważ wszystko widać z korytarza galerii, to ja zachęcam was jednak do tego wydatku!

Możecie wybrać spośród kilku biletów. Najtańsza opcja zapewnia wam dostęp do tunelu akwarium, a także ZOO, które znajduje się na drugim piętrze The Dubai Mall, zaś najdroższa zawiera niesamowitą atrakcję, czyli pływanie w klatce pośród rekinów, a także innych zwierząt morskich.

Już samo przejście podwodnego tunelu robi na turystach niesamowite wrażenie. Widziałam Amerykanów, którzy drżeli, gdy za szybą przepływały rekiny i dorosłych Niemców, którzy piszczeli jak dzieci, gdy weszli do środka akwarium.

Zbiornik, w którym pływa ponad 300 rekinów i płaszczek, przeszło 70 gatunków innych morskich zwierząt to jedno z miejsc, które musicie zobaczyć, będąc w Dubaju!

Uwaga! Jeżeli poruszacie się metrem, to musicie wysiąść na przystanku Burj Kalifa/Dubai Mall, a następnie czeka was bardzo długi spacer klimatyzowanym tunelem nadziemnym, który jest połączony bezpośrednio z centrum handlowym.

Więcej informacjihttp://www.thedubaiaquarium.com/