Zaglądam

Wybrane blogi z blogosfery podróżniczej 🙂 Tu zaglądam:

8 stóphttp://osiemstop.blogspot.com/ – O tym, że da się podróżować z dziećmi 🙂

Agua de Cocohttp://www.aguadecoco.pl – Zakochani w Polsce, Europie Wschodniej i chodzeniu górach, a mimo przeprowadzili się na Zachód.

Amused Observerhttp://amusedobserver.com/ – Podróże bliskie i dalekie. Ulubione rejony: Ameryka Łacińska i Afryka. Ulubione tematy: języki, kultura, kuchnia.

Bałkany według Rudejhttp://balkanyrudej.wordpress.com/ – Relacje z podróży i psychodietetyczne spojrzenie na kraje Półwyspu Bałkańskiego okraszone zdjęciami i filmami oraz rudym poczuciem humoru i ironią.

Biegun Wschodni – http://www.biegunwschodni.pl – Podróże po Europie, wycieczki weekendowe, wędrówki piesze, trekking rowerowy. Ją ciągnie w odludne góry, jego do europejskich stolic. Łączą zainteresowania i dzielą się doświadczeniami.

Blondynka w Krainie Tęczyhttp://wkrainieteczy.wordpress.com/ – Życie w RPA – nie taki diabeł straszny!

Bolivia In My Eyeshttp://boliviainmyeyes.com/ – ‚Life’n’ Trouble’ in Bolivia’.

Choose travel. Choose life – http://choosetravel.pl/ – Blog reporterski z literackim zacięciem.

Daleko niedalekohttp://www.dalekoniedaleko.pl – Blog o podróżach, ludziach, innych kulturach i ciekawych miejscach z dużą dawką fotografii.

Emi w drodzehttp://emiwdrodze.pl – 2 lata w podróży po Azji i życie na indonezyjskiej Jawie.

gonimyslonce.pl – http://gonimyslonce.pl – O dwojgu takich, co wciąż uciekają przed zimą w poszukiwaniu ciepełka i przygód, czyli podróże dookoła świata w pogoni za Słońcem.

Hotel Spotter – http://www.hotelspotter.pl/ – Pierwszy polski blog o hotelowych programach lojalnościowych. Tutaj dowiesz się jak tanio (lub za darmo) nocować nawet w luksusowych hotelach. Recenzje, promocje, porady.

I SAW PICTUREShttp://isawpictures.com/ – Sami o sobie piszą: „Gnamy przed siebie spotykając fascynujących ludzi po drodze, a jak się nie da dalej to włóczymy się po Londynie.”

Italia poza szlakiem  – http://italiapozaszlakiem.com – Włochy bez nadmiernej koloryzacji. Na lądzie, na morzu, przy winie, na kawie. Podróże nie tylko enokulinarne.

Kami and the Rest of the Worldhttp://www.mywanderlust.pl – Jak pogodzić pracę na etacie z podróżami, tymi dalekimi, tymi bliskimi i tymi w mniej znane miejsca. A dodatkowo sporo kultury alternatywnej i street artu oraz trochę o podróżach w pojedynkę.

Kami everywhere – http://kamieverywhere.com – Opowieści z okresów mieszkania w Bośni czy Portugalii. Wrażenia z podróży solo do miejsc spoza utartego szlaku. Blog pisany z perspektywy pasjonatki szeroko pojętej sztuki, przede wszystkim street artu.

Kasai – travel addictshttp://kasai.eu/ – Uzależnieni od podróżowania… wcześniej sami, od dwóch lat z dzieckiem.

Kto podróżuje ten żyje dwa razyhttp://www.evitravel.pl/ – Podróże i informacje praktyczne po Azji Południowo-Wschodniej, Europie, Kubie oraz wszystko co chcieliście wiedzieć o pracy w turystyce, a baliście się zapytać.

Love Travelinghttp://travelingilove.com – Życie bez podróży jest jak przyprawa bez soli! Autorski blog o fascynacji światem, inspirujących podróżach i podróżniczym stylu życia… na etacie 😉

Made in China – http://www.chiny-info.pl/ – 5ty rok w Chinach.

Mi alma es española – el mundo en español – http://mialmaespanola.pl/ – Blog o krajach hiszpańskojęzycznych i kreatywne sposoby nauki języka hiszpańskiego.

Na Litwie – http://nalitwie.wordpress.com – Blog ukazujący nieznane oblicze Litwy. Galerie, podróże, informacje, kuchnia i wiele wiele więcej.

Notatki z podróżyhttp://osmol.pl/ – Relacje z zazwyczaj samotnych wyjazdów na urlop. Kiedyś Azja teraz coraz częściej Bałkany. Informacje praktyczne z odwiedzonych krajów, opisy miejsc, spotkań z ludźmi. I rzecz jasna zdjęcia!

Places2visit.pl – http://www.places2visit.pl/ – Podróże rodzinki najpierw dwu, potem trzy osobowej, a od dwóch miesięcy już czteroosobowej. Podróże bliższe i dalsze, po Polsce i po Europie. Może kiedyś i po świecie. Z dziećmi czy bez, w jednym miejscu trudno im usiedzieć.

Po prostu podróżhttp://www.poprostupodroz.com/ – Podróżujemy (głównie po Azji), nurkujemy (gdzie się da), gramy w airsofta (w lesie koło domu na wsi). I tak już od siedmiu lat.

Podróże Obieżyświatki http://podrozeobiezyswiatki.wordpress.com/ – Kobiecy punkt widzenia z perspektywy mieszkania na krańcach świata: Chiny, Gruzja, Tajlandia.

Podróże Pana Szpaka – http://szpakowski.blogspot.com – Podróżnik amator, najczęściej podróżuje po krajach byłego Związku Radzieckiego. Pamięta o polskich cmentarzach i ważnych dla Polski miejscach. Entuzjasta dobrych piw i piłki nożnej.

Poszli-Pojechalihttp://poszli-pojechali.pl/ – Ciekawe miejsca, jedzenie&alkohole, street art, relacje z wyjazdów, przepisy z kuchni świata.

Rodzynki Sułtańskie – http://rodzynkisultanskie.blog.pl – Życie w Turcji. Oswojony orient, kultura, kuchnia i język Turcji.

Rusz w Podróżhttp://www.ruszwpodroz.pl – Blog o tym jak będąc kobietą podróżować w pojedynkę (choć niekoniecznie „samotnie”), na etacie, z kredytem. O podróżach dalekich i bliskich, długich i krótkich. Zazwyczaj bez planu, za to z aparatem w dłoni.

Szukając Słońca – http://szukajacslonca.com/ – Blog o poszukiwaniu słońca – na szlaku i na plaży. Samotnie, z plecakiem, budżetowo. Niekomercyjne Wyspy Kanaryjskie, dzika Grecja, ukochane Tatry.Dużo informacji praktycznych,jeszcze więcej subiektywnych wrażeń.

Szymon Podróżnikhttp://szymonpodroznik.pl/ – O chłopaku, który postanowił realizować marzenia i poznawać nowe miejsca oraz ludzi w najróżniejszych zakątkach świata.

The Ollie – http://the-ollie.com – Blog łączący dwie pasje – podróże i fotografowanie. Zdjęcia i opisy wyjazdów do  klimatycznej Azji Południowo-Wschodniej oraz krótkich wypadów po pięknej Europie.

Tresvodka (w Chile) – http://tresvodka.com – O życiu w Chile i podróżach po Ameryce Łacińskiej. Relacje z podróży, zdjęcia, rady, przepisy, kulturowe spostrzeżenia i kulturalne polecenia.

TropiMy Przygodyhttp://tropimyprzygody.pl/ – Podróże bliższe i dalsze, spora dawka fotografii podróżniczej.

Where is Juli + Samhttp://whereisjuli.com – Podróże dookoła świata i życie w Australii.

Wojażer http://wesolowski.co/ – W podróży podczas każdej wolnej chwili między swoją etatową pracą. O podróżach bliskich i dalekich w bardzo subiektywnym ujęciu.

Wypad na WEEKENDhttp://wypadnaweekend.blogspot.com/ – Wypady dalekie i bliskie, opisy ciekawych miejsc. Najważniejszy w plecaku – aparat 😉

Zależna w podróży http://pozornie-zalezna.blog.pl/ – Niezależne podróże Agnieszki Ptaszyńskiej poza szlakiem. Promocja odpowiedzialnej turystyki i wolnego podróżowania.

Znajkrajhttp://www.znajkraj.pl/ – Podróże po Polsce i po Europie rowerem i na nartach biegowych.