Walk through the parks in Bucharest – part 3

Stary pomnik na cześć Michaela Jacksona w Parku Herăstrău

AKTUALIZACJA 2019

Duże połacie zieleni to zdecydowanie jeden z największych atutów Bukaresztu. Zieleń miejska zajmuje ok. 10% powierzchni stolicy, czyli dokładnie 2275 ha. Prawie jedną trzecią tej powierzchni stanowią parki! To naprawdę duuuużo przyjaznej spacerom przestrzeni…część 3.

Wydaje się Wam, że wiecie już wszystko o parku Herăstrău? Nic bardziej błędnego. Dziś przedstawię jeszcze dwa miejsca warte zobaczenia. A zacznę od…

…pomnika na cześć Michaela Jacksona, który został postawiony przy ścieżce parkowej, również imienia piosenkarza. Najłatwiej dotrzeć tu idąc od Alei Kiseleffa, na której usytuowany jest Arcul de Triumf. Nie zabłądzicie, ponieważ 27-metrowy Łuk Triumfalny jest charakterystycznym punktem na mapie Bukaresztu. Wchodząc do parku od strony tej budowli, podążajcie prosto aleją, przez której środek wiedzie droga rowerowa. Gdy w oddali, po lewej stronie, zobaczycie biały, marmurowy pomnik, to możecie być pewni, że trafiliście. To miejsce spotkań fanów artysty, którzy co jakiś czas oddają mu hołd, tańcząc wspólnie w parku.

Co ciekawe, fani Michaela Jacksona z Rumunii wybaczyli mu nawet wpadkę, którą zaliczył w 1992 roku, gdy przywitał się ze skandującym tłumem słowami: “Hello Budapest!”. Zdarzenie miało miejsce w Bukareszcie oczywiście…

Pomnik Michaela Jacksona został odnowiony w 2014 roku. Na zdjęciu poniżej z prawej strony możecie zobaczyć jak obecnie wygląda.

Stary i nowy pomnik na cześć Michaela Jacksona w Parku Herăstrău - Rumunia, Bukareszt

Niedaleko pomnika, po drugiej stronie alei znajduje się Japoński Ogród (rum. Grădina Japoneză). Najlepiej odwiedzić go w czasie, gdy kwitną wiśnie. To piękne zjawisko przyrody przypada na okres kwietniowo-majowy i przyciąga rzesze turystów. Choć Bukareszt to nie Japonia, to w ogrodzie można przez chwilę poczuć się tak, jakby się tam było. Różowe kwiaty są wszędzie, cieszą oko i pomagają  się zrelaksować. Oprócz drzew, w parku oglądać można jeszcze japońskie krzewy, niewielkie mostki i oczka wodne.

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z tego urokliwego zakątka Parku Herăstrău. Kwitnące wiśnie prezentują się pięknie na żywo. Polecam :)

Ogród Japoński w Parku Herăstrău - Rumunia, Bukareszt

Kwitnące wiśnie w Parku Herăstrău - Rumunia, Bukareszt

Mam nadzieję, że spacer Wam się podobał. Wspólnie zobaczyliśmy najważniejsze miejsca w parku Herăstrău. Już teraz zapraszam na następną przechadzkę po Ogrodach Cişmigiu.

Czytaj także: 

——————————————————————————————————————–

Spodobała Ci się ta recenzja parku, a może byłeś już w parku Herăstrău? Zapraszam do podzielenia się Twoją opinią w komentarzu lub na fanpage’u Podróży od kuchni

Kwitnące wiśnie w Parku Herăstrău - Rumunia, Bukareszt

Wiśnie w Parku Herăstrău - Rumunia, BukaresztPiękny Japoński Ogród w Parku Herăstrău - Rumunia, Bukareszt

 • http://www.lkedzierski.com/ łukasz kędzierski

  nie widziałem jeszcze nigdzie pomnika ku czci M. Jacksona… wygląda nieźle…

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   W sumie to też był pierwszy pomnik Majkela, który widziałam. Dosyć ciekawy pomysł, myślę że fanom się podoba :)

 • Magdalena Bodnari

  Cóż mogę powiedzieć, wielkie ♥. Mołdawia totalnie zdominowała mnie ostatnio w tym rejonie, ale prędzej czy później i do Buka trafię. I na pewno będzie to kwiecień-maj -)

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   Polecam to miasto z całego serca. Ja się w nim zakochałam :) Poznałam tam wspaniałych ludzi i spędziłam z nimi wspaniałe 3 miesiące. Gdybyś potrzebowała informacji o Rumunii, to pisz!

 • http://goingtoshangrila.blogspot.com/ Mona

  byłam w tym roku w Bukareszcie, ale o pomniku Majkela nie wiedziałam – WIELKA SZKODA!

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   No to nic straconego, tylko trzeba tam wrócić :)

 • http://przedsiebie.com.pl/ Artur Neumann

  Już za rok możę będe tam na rowerze :) info się przyda dzięki.

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   :) Cieszę się, że mogłam pomóc. Polecam też inne wpisy i pytaj śmiało, gdybyś czegoś potrzebował. Mieszkałam w Bukareszcie 3 miesiące, postaram się w miarę możliwości pomóc :)

 • http://www.gadulec.me/ Gadulec

  Ależ pięknie wszystko kwitnie! <3