Let’s try the Podlasie cuisine in Gospoda Podlaska – Bialystok

Źródło: http://gospodapodlaska.pl/start/

Kiedyś znajomi zapytali mnie, gdzie można zjeść typowo podlaskie potrawy w Białymstoku, a ja uświadomiłam sobie, że nie znam takiego miejsca. Zaczęłam szukać i odnalazłam Gospodę Podlaską – restaurację, której jestem stałą klientką od tamtej pory.

Gospoda Podlaska reklamuje się na swojej stronie internetowej hasłem: Położenie dogodne. Kuchnia dobra i obfita. I właściwie te trzy przymiotniki trafiają w sedno. Restauracja położona jest przy ulicy Rynek Kościuszki 18, w ścisłym centrum miasta. Dania w Gospodzie są duże i niedrogie, do tego możecie skorzystać z wielu promocji.

Źródło: http://gospodapodlaska.pl/start/

Restauracja oferuje szeroki wybór podlaskich specjałów. Możecie tu zjeść kartacze z wody lub z chrupiącą skórką, pierogi, babkę ziemniaczaną czy kaszankę z cebulą. Godny polecenia jest Miks specjałów podlaskich, który sugerowany jest dla dwóch osób, ale myślę, że najedzą się nim spokojnie trzy dziewczyny.

Poza podlaskim jedzeniem, możecie wybrać z menu ryby (polecam!), zupy, sałatki (ogromne porcje) i przystawki. Uważam jednak, że jeżeli wybierzecie się tam po raz pierwszy, to lepiej spróbować tradycyjnej podlaskiej kuchni, niż znanych potraw, dostępnych właściwie wszędzie.

Restauracja ma wystrój naśladujący wiejskie chaty, który nie sprawa jednak negatywnego wrażenie starości. Na ścianach namalowane są kwiaty, a przy suficie w głębi restauracji zobaczycie długą półkę pełną butelek po winie. Jest swojsko, ale jednocześnie klimatycznie. Dlatego, zaglądają tu nie tylko rodziny z dziećmi, ale również pary czy grupy znajomych.

Uwaga! Czwartek to dzień targowy w Gospodzie Podlaskiej – możecie negocjować ceny z karty :) Do dzieła!

Więcej informacji na stronie Gospody Podlaskiej na Fb.

Czytaj także:

Kuchnia Tatarska u Alika – Suwałki

Restauracja Carska – Białowieża

 • http://piotrkarny.com/ Piotr Karny

  Polecam rewelacyjne ziemniaczki z patelni są ekstra. Nadal nie taki jak w Verandzie ale i tak boski ;D

 • Maciek

  Byłem, jadłem i również polecam. W szczególności dobry jest miks specjałów – duży, tani i pozwala na spróbowanie kilku potraw regionalnych jednocześnie oraz sałatki ze względu na sposób podania. Pierwszy raz widziałem żeby sałatka była podana wraz z talarkami z ziemniaków podobnych do czipsów – interesująca pozycja 😉

 • magdalena

  a ja polecam pierożki z mięsem;) są przepyszne:) pozdrowienia

 • http://sisters92.pl Paulina Kwiatkowska

  Tak patrzę, że do Białegostoku mamy 7 godzin pociągiem. Może w przyszłym roku? Kto wie :) Brzmi niezwykle zachęcająco.

  • http://podrozeodkuchni.pl/ Marta

   Gdybyś się wybierała do Białegostoku, to pisz śmiało do mnie! Mogę Ci dać wiele wskazówek i polecić ciekawe miejsca. Warto odwiedzić to miasto, bo jest przepiękne :)

   • http://sisters92.pl Paulina Kwiatkowska

    To już jak będziesz miała chwilę i ochotę to możesz podać, ja sobie skopiuję i zapiszę, bo obawiam się, że za rok już zapomnę, a tak będę miała gotowe :)