Photo by Chłopskie Jadło: http://chlopskiejadlo.pl/gallery/nasze-dania

Choć jestem dziewczyną, to nie lubię robić zakupów i spędzać zbyt dużo czasu w galeriach, a nade wszystko nie przepadam za jedzeniem w tego typu miejscach. Tym razem jednak, zmuszona przez okoliczności, wybrałam jedną z restauracji i zakochałam się w niej od pierwszego…spróbowania.

Gdy zmęczona i głodna siadałam przy stoliku Chłopskiego Jadła, nie spodziewałam się wiele po tym miejscu. Ot, kolejna sieciowa restauracja, na dodatek serwująca obiady w galerii. Jeszcze zanim otworzyłam kartę dań, skrytykowałam w myślach wszystko, co możliwe. Menu nawet mi się podobało, ale naprawdę nie spodziewałam się, że dostanę w tym miejscu prawdziwe, chłopskie jadło.

Zdanie zmieniłam po pierwszym kęsie dużych, gotowanych pierogów w zasmażce. Na szczęście zamówiliśmy wspólnie kilka dań, dzięki czemu mogliśmy wszystkiego spróbować! Tym sposobem, przetestowałam sporą ilość specjałów i muszę przyznać, że jeden był lepszy od drugiego.

Najbardziej smakowały mi pierogi, kopytka i placki Macieja z gulaszem na ostro, ale smakiem dorównywały im również polędwiczki nadziewane szpinakiem i sałatka z boczkiem. Właściwie, kelner miał rację mówiąc, że na większą ilość osób warto zamówić Nieckę chłopską, czyli zestaw specjałów restauracji, ale obawialiśmy się, że nie wszyscy najedzą się jej zawartością, więc każdy wybrał swoje danie. 

Nasze obawy były niepotrzebne, gdyż na początku otrzymaliśmy starter, czyli wiejski chleb ze smalcem i twarożkiem ze szczypiorkiem, a 20 minut później na stole pojawiły się ogromne dania. Polecam zamówić do nich domowy kompot albo kwas chlebowy, żeby poczuć się zupełnie swojsko, ale nawet bez tego, wrażenia jakbyście byli w wiejskiej chacie dopełni wystrój tego miejsca.

Restauracja stylizowana jest na stary, wiejski dom. Na ścianach odnajdziecie elementy folklorystyczne i charakterystyczną, czerwoną kurkę, która jest symbolem sieci. Zasiądziecie również w drewnianych ławach, a kelnerzy obsłużą was w ludowych strojach. Zapomnicie na chwilę, że jesteście w mieście, a przecież o to chodzi. Rzec można: O kurczę! To naprawdę działa.

Uwaga! Ceny w restauracji są zróżnicowane, ale nie można powiedzieć o niej, że jest tania.

Więcej informacji na stronie restauracji Chłopskie Jadło.